GeoNavigator LT

GeoNavigator LT yra firmos MegaGIS geografinė naršyklė įvairių tipų duomenų paieškai ir identifikavimui naudojantis kompiuteriniu Lietuvos žemėlapiu. Tai naujausia geografinių informacinių sistemų (GIS) technologija, paremta programine sistema, skirta papildyti įprastinius paieškos Internete būdus, radikaliai pagerinti vartotojo terpę jau dabar naudojamuose Interneto puslapiuose ir sukurti naujas reklamos galimybes.

GeoNavigator LT realizuotas kaip atskiras Inernetinis puslapis, kuris yra prieinamas iš MegaGIS tinklalapio arba iš kitų firmų ir organizacijų puslapių. Jame yra numatytos visos tipinės GIS orientuotų programų vartotojo terpės operacijos - vaizdo didinimas ir mažinimas, postūmis, objektų identifikavimas ir informacijos apie juos vaizdavimas.

Kaip organizuotas GeoNavigator LT?

GeoNavigator LT puslapis yra suskirtytas į dvi dalis: ?info temų? sąrašą ir temos geografinius vaizdus. ?Info temų? sąrašas yra medžio struktūros duomenų vaizdavimo langas, paprastai patalpintas kairėje puslapio pusėje. ?info tema? yra visuma geografinių duomenų apie tam tikrų objektų, vaizduojamų GeoNavigator LT žemėlapyje kaip simboliai, grafiniai tekstai ar sudėtingesnės konfigūracijos objektai, grupę. Tai gali būti, pavyzdžiui, firmos filialai Lietuvoje, lankytinų vietų schemos ir pan.

Žemėlapyje paprastai yra vaizduojama dviejų tipų informacija: baziniai geografiniai duomenys, kaip valstybės kontūrai, kelių, upių, ežerų tinklas, miestai ir jų pavadinimai bei papildomi informaciniai duomenys, specifiški pasirinktai temai, kaip minėta - firmų filialai, orų prognozės duomenys ir pan. Vartotojas gali gauti informaciją tik apie pastarojo duomenų tipo objektus, baziniai geografiniai duomenys yra naudojami tik kaip vaizdo fonas, padedantis geriau orientuotis žemėlapyje.

Išsirinkus norimą temą sąraše, žemėlayje automatiškai vaizduojamas temos turinys. Įrankių paletės pagalba vartotojas gali keisti vaizdo parametrus (padidinti ar sumažinti žemėlapio mastelį, pastumti vaizdą norima kryptimi), taip pat gauti informaciją apie žemėlapyje esančius objektus. Žemiau pateiktas įrankių, esančių paletėje, aprašymas:

?Išrinkimo įrankis? - leidžia gauti informaciją apie žemėlapyje esančius objektus. Spustelėjus kairįjį pelės mygtuką virš objekto, apatinėje žemėlapio dalyje išvedamas objekto aprašymas. Jei šis objektas turi nuorodą į kitą Interneto puslapį, GeoNavigator LT automatiškai persijungia į jį.

?Postūmio įrankis? - išsirinkus šį įrankį ir spustelėjus pelės mygtuką bet kurioje žemėlapio vietoje, vaizdas žemėlapyje pastumiamas taip, kad ši vieta atsirastų žemėlapio centre.

?Mastelio mažinimas? - spustelėjus pelės mygtuką, žemėlapio vaizdo mastelis sumažinamas du kartus ir vaizdas padidėja.

?Mastelio didinimas? - spustelėjus pelės mygtuką, žemėlapio vaizdo mastelis padidinamas du kartus ir vaizdas sumažėja.

?Žemėlapio atstatymas? - išsirinkus šį įrankį ir spustelėjus pelės mygtuką bet kurioje žemėlapio vietoje, vaizdas žemėlapyje grąžinamas į savo pradinę poziciją ir mastelį.


pirmas puslapis | apie mus | produktai | žemėlapiai | tinklalapiai

1995 - 2007 © MegaGIS